הילדה שרצתה לדעת הכל

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים או כאן באתר במחיר

39.90 ש"ח כולל משלוח!!!


לרכישה מאובטחת דרך PayPal לחצו על הכפתור "קנה עכשיו" ,לשינוי שיטת המשלוח או בקשות מיוחדות, צרו קשר בתחתית העמוד.
"אֲנִי בְּעִצּוּמוֹ שֶׁל מַסָּע," הִסְבִּיר סַקְרָנוֹל,
"אֲנִי רוֹצֶה לָדַעַת הַכֹּל, וְשָׁמַעְתִּי שְׁמוּעָה שֶׁבְּעִיר רְחוֹקָה,
בֵּין שְׁנֵי הָרִים גְּבוֹהִים, יֵשׁ שִׁקּוּי אֲמִתִּי, שִׁקּוּי פְּלָאִים, שֶׁאִם שׁוֹתִים אוֹתוֹ –
אֶת הַ-כֹּ-ל יוֹדְעִים."
"אָה, שָׁמַעְתִּי עָלֶיךָ," קָרְאָה מָלָמָּה, "אַבָּא שֶׁלִּי סִפֵּר לִי עָלֶיךָ, אֲבָל לֹא יָדַעְתִּי שֶׁאַתָּה אֲמִתִּי."
"בָּרוּר שֶׁאֲנִי אֲמִתִּי," אָמַר סַקְרָנוֹל, "תַּגִּידִי, אוּלַי בְּמִקְרֶה אַתְּ רוֹצָה... לָבוֹא אִתִּי?"

"בֶּטַח שֶׁאֲנִי רוֹצָה!" מִהֲרָה מָלָמָּה לַעֲנוֹת וְקָפְצָה מִמִּטָּתָהּ, "זֶה הַדָּבָר שֶׁאֲנִי הֲכִי רוֹצָה בָּעוֹלָם, לָצֵאת אִתְּךָ לַמַּסָּע הַמֻּפְלָא!"

הילדה שרצתה לדעת הכל מאת טל קורן-סופר, בהוצאת "אופיר ביכורים" הוא סיפור פנטזיה לילדים המהלך על הקו שבין מציאות לדמיון. הספר מתאר את מָלָמָּה, ילדה סקרנית מאוד שרוצה לדעת הכול על כל דבר. ערב אחד, כאשר היא אינה מצליחה להרדם, היא פוגשת בטרול סגול, המכונה סַקְרָנוֹל בֶּן טְרוֹלְיָהוּ הָרִאשׁוֹן, סקרן אף הוא, ויחד הם יוצאים למסע קסום בדרך לשיקוי פלאים מסתורי, שאם שותים אותו – את הכול יודעים. במהלך המסע הם פוגשים חברים ויצורים שונים ומשונים ונתקלים בתעלומות,חידות ומכשולים,עליהם הם מתגברים בעזרת ניסויים מדעיים פשוטים ומפתיעים ובדרך לומדים גם עובדות מדעיות מרתקות כדוגמת : הופעתה של הקשת בענן, כיצד בונים גשר כדי לחצות נהר ( חומרים צפים ושאינם צפים ) בועות סבון ( ולמה הן תמיד עגולות ) ועוד.

הסיפור ואיוריו המיוחדים פונים אל קהל הילדים הסקרנים ושאלותיהם האינסופיות, ובשילוב של תשובות מדעיות וקסומות לשאלות ותופעות מסקרנות, מראים כי המסע אל הידע הוא אינסופי ושהדרך הטובה ביותר ללמוד ולדעת היא פשוט לנסות.

טל קורן-סופר, מהנדסת מכונות בוגרת הטכניון, שחקנית וליצנית רפואית, הקימה ומפעילה את "טלקו מסיבות מדעיות" – הפעלות לילדים בני גילים שונים בנושאי מדע - בימי הולדת, בקייטנות, חוגי מדע בגני ילדים, פעילויות בבתי ספר ועוד.

טל מאמינה בחשיבות פיתוח הסקרנות הטבעית של הילדים באמצעות חשיפתם לצד הידידותי, הצבעוני, המעניין והכייפי שבמדע .

יצירת קשר